Комбинирани единици за ракување со воздух

Краток опис:

Дизајн на деликатна секција на случајот AHU;
Дизајн на стандарден модул;
Водечка основна технологија за обновување на топлината;
Рамка од алуминиумска легура & најлон ладен мост;
Двојни панели за кожа;
Флексибилни додатоци на располагање;
Калеми за вода за ладење / греење со високи перформанси;
Повеќе комбинации на филтри;
Вентилатор со висок квалитет;
Поудобно одржување.


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Дизајнот на единицата за комбинирано управување со воздухот од серија HJK-E, строго одговара на GB / T 14294-2008 Националните стандарди и ги продлабочува R&D и ажурирањата за неколку наврати, воспоставена водечка предност на технологијата за обновување на топлината. Новата генерација на единицата за управување со воздухот од серијата „U“ на Холтоп е многу поголема од нормалните стандарди во многу карактеристики на изведба.

Карактеристики:

Деликатен дел Дизајн на случај AHU: Тотално 61 вид на дизајн на стандарден дел на случај AHU, одговара на попрецизно побарувачката за волумен на воздух. Во меѓувреме, со цел да се прилагоди различниот сооднос на волуменот на воздухот помеѓу снабдувањето со воздух и издувниот воздух за различни барања за примена, Холтоп прави дополнителен дизајн на делот за деформација соодветно, за да се гарантира ефикасноста на AHU и да се направи компактна големина на AHU истовремено, за да се заштедат трошоците и простор за машинска просторија.

Дизајн на стандарден модул: Усвојување на стандарден дизајн на модул, 1M = 100mm. Дизајнот на модулот го прави AHU колку што е можно покомпактен, во меѓувреме го прави дизајнот и производството удобно и стандардизирано.

Водечка основна технологија за обновување на топлината: Серија HJK-E AHU, може да се опреми со различни режими за обновување на топлината. Ротирачкиот разменувач на топлина е покомпактна и широка примена на проток на воздух. Платниот разменувач на топлина е помал трошок со соодветен сооднос на обновување. Разменувачот на топлина со топлинска цевка е лесен за одржување и широк примена; Разменувачот на топлина со циркулација на гликол има нула вкрстена контаминација и високо ниво на чистота. Различни режими за обновување на топлината можат да задоволат различни побарувања за заштеда на енергија.
Рамка на алуминиумска легура и најлон ладен мост: Усвојувајте висока цврстина на двојна композитна рамка од алуминиумски легури, механичка цврстина до одделение D2. Дизајн на пресек на Студениот мост со подобрена изолациска лента PA66GF, фактор на ладен мост до степен TB2. Во меѓувреме, новата дизајнирана структура на запечатување на односот на истекување на воздухот <1%, постигнува стандарди за климатизација за прочистување.

DoubleSkin панели: Стандардна структура на панелот „Сендвич“, со две спецификации од 25мм и 50мм. Надворешната кожа е челичен лим во боја со бела боја што одговара на рамката од легура на алуминиум. Внатрешната кожа е лим од галванизиран челик, лим од не'рѓосувачки челик е опционален за да се задоволи побарувачката за специјална апликација. СТП, изолираните материјали за изолација го обезбедуваат најдоброто својство на топлинска изолација. Панелите и рамките се цврсто запечатени, внатрешната површина е мазна и висока чистота.
Флексибилна галантерија достапна: VP и водоотпорна светилка за сервисна врата е опционална, прекинувачот за притисок или мерачот на диференцијален притисок за филтрите исто така не е задолжителен. Влезот или излезот на воздухот опремен со затворен амортизер е опционален. Достапни се многу додатоци.

Калеми за вода за ладење / греење со високи перформанси: Самостојно се истражуваат и развиваат водни калеми од холтоп, кои се изработени од висококвалитетни бакарни цевки од алуминиумски перки, преку специјална експанзивна технологија за целосно спојување, со одлични перформанси за пренос на топлина. По серпентина, може да се инсталираат елиминатори на вода од ПВЦ или нерѓосувачки челик. И може да се инсталира послужавник за кондензат за да се обезбеди навремено празнење на кондензатот.

Повеќе комбинации на филтри: Единицата од серијата HJK-E обезбедува комбинација на филтри и филтри од различни спецификации за да ги задоволи потребите на корисникот за различна чиста вентилација. Грубите филтри можат да ги задоволат општите барања на системот за вентилација, средните филтри можат да ги задоволат општи барања за чистење на вентилацијата. Посебните филтри PM2.5 се опционални, зелениот воздух веќе не е далеку. Покрај тоа, достапни се и специјални филтри за електронско прочистување и други апликации.
Вентилатор со висок квалитет variety Разновидни висококвалитетни вентилатори се опционални, вклучително и центрифугален вентилатор со двојно вшмукување со директен погон, центрифугален вентилатор за двојно вшмукување напред / назад, вентилатор за приклучок, вентилатор за EC и така натаму. Излезот и прирабницата на вентилаторот се меки поврзани. Компонентите за апсорбирање на ударот помеѓу вентилаторот и основата можат ефикасно да ги изолираат вибрациите.
Поудобно одржување unit Единицата користи многу стандардни делови, кои може лесно да се направат. Единицата е дизајнирана со неопходни врати за пристап и може да биде опремена со прозорци за набудување и светла за заштита од влага за да се олесни одржувањето. Панелот на единицата може да се отстрани однадвор, лесно се расклопува. Панелите се украсени со украсни капачиња, дупките за нокти нема да влијаат на изгледот на единицата.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја