Модуларен чилер за движење со воздушно ладење

Краток опис:

Модуларен чилер за движење со воздушно ладење


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Тоа е еден вид ладилник за ладење со воздушно ладење што може да се поврзе со сите видови на единици за навивачи за да се реализира ладење / греење за граѓански или индустриски згради.

Modular Air-cooled Scroll Chiller Вклучување на приказ на состојба во реално време.
Ниска почетна струја благодарение на дизајнот за контрола на доцнењето на напојувањето.
Користете тип на цевка за размена на топлина за да ја подобрите ефикасноста на размена на топлина на комплетната единица;
Специјален дизајн за изедначување на плочата на школка и цевка: дистрибуцијата на ладилното средство е порамномерна за подобрување на ефикасноста на размена на топлина на целата единица.
Секој модул може да се постави како главен модул.
Патент на главниот модул: секоја единица може да се постави како главен модул преку жичен контролер.
До 16 единици (60/7 1kW) или 8 единици (120 / 145kW) може слободно да се интегрираат за да се добие максимален капацитет од 1160kW благодарение на модуларниот дизајн.
Функција за автоматско замрзнување под режим на греење кога единицата е исклучена.

 

Modular Air-cooled Scroll Chiller Modular Air-cooled Scroll Chiller


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја