Вести

 • Holtop носи повеќе производи за вашата удобна и здрава животна средина

  Holtop носи повеќе производи за вашата удобна и здрава животна средина

  Дали е вистина дека понекогаш се чувствувате толку нерасположени или вознемирени, но не знаете зошто.Можеби тоа е само затоа што не дишете на свеж воздух.Свежиот воздух е од суштинско значење за нашата благосостојба и целокупното здравје.Тоа е природен ресурс кој е ...
  Прочитај повеќе
 • Ервудс дебитира на саемот во Кантон, привлекувајќи внимание од медиумите и купувачите

  Ервудс дебитира на саемот во Кантон, привлекувајќи внимание од медиумите и купувачите

  133. Кинески саем за увоз и извоз (Кантонски саем) беше отворен на 15-ти април со рекорден успех.Настанот привлече 370.000 посетители на првиот ден, бидејќи овогодинешниот саем означува целосен рестарт по тригодишна пауза поради ...
  Прочитај повеќе
 • ДАЛИ ИМАТЕ ЛОША ВЕНТИЛАЦИЈА НА ДОМОТ?(9 НАЧИНИ ЗА ПРОВЕРУВАЊЕ)

  ДАЛИ ИМАТЕ ЛОША ВЕНТИЛАЦИЈА НА ДОМОТ?(9 НАЧИНИ ЗА ПРОВЕРУВАЊЕ)

  Правилната вентилација е од суштинско значење за да се обезбеди добар квалитет на воздухот дома.Со текот на времето, вентилацијата на домот се влошува поради неколку фактори, како што се структурни оштетувања во куќата и лошо одржување на уредите за климатизација.За среќа, постојат неколку начини да се провери дали има...
  Прочитај повеќе
 • ЈАКНИ ДОКАЗИ ДЕКА СОВИД-19 Е СЕЗОНСКА ИНФЕКЦИЈА - И НИ Е ПОТРЕБНА „ХИГИЕНА ВО ВОЗДУХОТ“

  ЈАКНИ ДОКАЗИ ДЕКА СОВИД-19 Е СЕЗОНСКА ИНФЕКЦИЈА - И НИ Е ПОТРЕБНА „ХИГИЕНА ВО ВОЗДУХОТ“

  Една нова студија предводена од Институтот за глобално здравје во Барселона (ISGlobal), институција поддржана од Фондацијата „la Caixa“, обезбедува цврсти докази дека СОВИД-19 е сезонска инфекција поврзана со ниски температури и влажност, слично како сезонскиот грип.Резултатите, ...
  Прочитај повеќе
 • КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ: КАКО ЗНАЕМЕ ДЕКА СЕ СЛУЧУВА И ПРЕДИЗВИКУВААТ ОД ЛУЃЕТО?

  КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ: КАКО ЗНАЕМЕ ДЕКА СЕ СЛУЧУВА И ПРЕДИЗВИКУВААТ ОД ЛУЃЕТО?

  Научниците и политичарите велат дека се соочуваме со планетарна криза поради климатските промени.Но, кои се доказите за глобалното затоплување и како знаеме дека е предизвикано од луѓето?Како знаеме дека светот станува потопол?Нашата планета забрзано се загрева...
  Прочитај повеќе
 • КЛИМАТИРАЊЕ И ОДГОВОР НА ТОПЛИНСКИ УДАР/ТОПЛИНСКИ ШОК

  КЛИМАТИРАЊЕ И ОДГОВОР НА ТОПЛИНСКИ УДАР/ТОПЛИНСКИ ШОК

  Во текот на последната недела од јуни годинава околу 15.000 луѓе во Јапонија со амбулантни возила се превезени во медицинските установи поради топлотен удар.Седум смртни случаи се случиле, а 516 пациенти биле тешко болни.Повеќето делови од Европа исто така доживеаја невообичаено високи температури...
  Прочитај повеќе
 • ШТО Е ВЕНТИЛАЦИЈА НА ДОМА?(3 ГЛАВНИ ВИДОВИ)

  ШТО Е ВЕНТИЛАЦИЈА НА ДОМА?(3 ГЛАВНИ ВИДОВИ)

  Во изминатите неколку години, вентилацијата во домот добива повеќе внимание од кога било, особено со порастот на болестите кои се пренесуваат во воздухот.Се работи за квалитетот на внатрешниот воздух што го вдишувате, неговата безбедност и ефикасните системи што го овозможуваат тоа.Значи, што е домашно вен...
  Прочитај повеќе
 • ВО ПОЖЕШКИ СВЕТ, КЛИМАТА НЕ Е ЛУКСУЗ, ТОА Е СПАСИТЕЛ

  ВО ПОЖЕШКИ СВЕТ, КЛИМАТА НЕ Е ЛУКСУЗ, ТОА Е СПАСИТЕЛ

  Додека екстремните горештини ги пустошат САД, Европа и Африка, убивајќи илјадници, научниците предупредуваат дека најлошото допрва доаѓа.Со оглед на тоа што земјите продолжуваат да пумпаат стакленички гасови во атмосферата и можноста за м...
  Прочитај повеќе
 • КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ ГО НАМАЛУВААТ КВАЛИТЕТОТ НА ВОЗДУХОТ ШТО ГО ДИШЕМЕ

  КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ ГО НАМАЛУВААТ КВАЛИТЕТОТ НА ВОЗДУХОТ ШТО ГО ДИШЕМЕ

  Климатските промени претставуваат многу ризици за здравјето на луѓето.Некои здравствени влијанија од климатските промени веќе се чувствуваат во Соединетите Држави.Ние треба да ги заштитиме нашите заедници со заштита на здравјето, благосостојбата и квалитетот на животот на луѓето ...
  Прочитај повеќе
 • ЗГОЛЕМУВАЊЕ ЗА ДЕЦЕНТРАЛИЗИРАНА ВЕНТИЛАЦИЈА ВО АВСТРАЛИЈА

  ЗГОЛЕМУВАЊЕ ЗА ДЕЦЕНТРАЛИЗИРАНА ВЕНТИЛАЦИЈА ВО АВСТРАЛИЈА

  Австралискиот пазар на производи за вентилација беше проценет на 1,788,0 милиони американски долари во 2020 година и се очекува да порасне со CAGR од 4,6% во текот на 2020-2030 година.Клучните фактори одговорни за растот на пазарот ја вклучуваат зголемената свест за еколошките и здравствените ...
  Прочитај повеќе
 • КАКО ДА ИЗБЕРЕТЕ МЕХАНИЧКИ СИСТЕМИ ЗА ВЕНТИЛАЦИЈА ВО АВСТРАЛИЈА

  КАКО ДА ИЗБЕРЕТЕ МЕХАНИЧКИ СИСТЕМИ ЗА ВЕНТИЛАЦИЈА ВО АВСТРАЛИЈА

  Во Австралија, разговорите за вентилацијата и квалитетот на воздухот во затворените простории станаа поактуелни поради шумскиот пожар во 2019 година и пандемијата COVID-19.Сè повеќе Австралијци поминуваат повеќе време дома и значителното присуство на мувла во затворен простор предизвикано од две години на ...
  Прочитај повеќе
 • ИТАЛИЈАНСКИ И ЕВРОПСКИ ПАЗАРИ ЗА ВЕНТИЛАЦИЈА ЗА СТАНБЕНИ

  ИТАЛИЈАНСКИ И ЕВРОПСКИ ПАЗАРИ ЗА ВЕНТИЛАЦИЈА ЗА СТАНБЕНИ

  Во 2021 година, Италија доживеа силен раст на пазарот за вентилација на станови, во споредба со 2020 година. Овој раст беше делумно поттикнат од владините стимулативни пакети достапни за реновирање на зградите и главно од целите за висока енергетска ефикасност поврзани со ...
  Прочитај повеќе
 • МУЗИЊА НА HVAC — РАЗЛИЧНИ ПРЕДНОСТИ НА ВЕНТИЛАЦИЈАТА

  МУЗИЊА НА HVAC — РАЗЛИЧНИ ПРЕДНОСТИ НА ВЕНТИЛАЦИЈАТА

  Вентилацијата е размена на внатрешниот и надворешниот воздух на зградите и ја намалува концентрацијата на загадувањето на воздухот во затворените простории за да се одржи здравјето на луѓето.Неговите перформанси се изразени во однос на волуменот на вентилација, стапката на вентилација, фреквенцијата на вентилација итн. Контаминантите генерирани или донесени во ...
  Прочитај повеќе
 • РУСКИ ПАЗАР НА ВЕНТИЛАТОРИ ЗА ВРАЌАЊЕ НА ТОПЛИНА И ЕНЕРГИЈА

  РУСКИ ПАЗАР НА ВЕНТИЛАТОРИ ЗА ВРАЌАЊЕ НА ТОПЛИНА И ЕНЕРГИЈА

  Русија има најголема копнена површина во светот, а зимата е студена и студена.Во последниве години, луѓето станаа посвесни за важноста на здравата клима во затворените простории и често укажуваат на проблемите со топлината што се доживуваат во текот на зимата.Меѓутоа, вентилацијата е често ...
  Прочитај повеќе
 • НАДГРАНИРАНО ПАМЕТНО ВЕРТИКАЛНО HRV СО ФУНКЦИЈА WIFI

  НАДГРАНИРАНО ПАМЕТНО ВЕРТИКАЛНО HRV СО ФУНКЦИЈА WIFI

  Вашата клима уред можеби била ваш добар пријател за регулирање на температурата во домот.Но, што е со квалитетот на воздухот во внатрешноста?Лошиот квалитет на воздухот може да стане извор за развој на вируси, бактерии и мувла.Ова може многу да влијае на здравјето на вашето семејство.Паметно обновување на енергија v...
  Прочитај повеќе
 • Контролирајте го вашиот паметен ERV монтиран на ѕид со WiFi функција

  Контролирајте го вашиот паметен ERV монтиран на ѕид со WiFi функција

  Дали се сеќавате на времињата кога требаше да посегнете до апаратот за да го контролирате или да го барате неговиот далечински управувач зад перничињата под мебелот?За среќа, времето се смени!Ова е ера на паметна технологија.Со WiFi, паметната домашна автоматизација ни го олесни животот многу.Носачот на ѕид...
  Прочитај повеќе
 • Airwoods договори со Ethiopian Airlines Propeller Cleanroom Project

  Airwoods договори со Ethiopian Airlines Propeller Cleanroom Project

  На 5 јули 2021 година, Ethiopian Airlines официјално ја информираше Guangzhou Airwoods Environment Technology Co., Ltd дека ја доби понудата за проектот за изградба на чиста просторија на Работилницата за пропелер на авиони на Ethiopian Airlines.Овој контра...
  Прочитај повеќе
 • Распоред на живо шоу на онлајн трговско шоу на Alibaba за јуни 2021 година

  Распоред на живо шоу на онлајн трговско шоу на Alibaba за јуни 2021 година

  Датум: 15:00 часот, 17-ти јуни CST 1. Воведување комфорен вентилатор за обновување на топлина на свеж воздух 2. Воведување и примена на еднокреветна ERV 3. WIFI контрола DMTH серија ERV + тест на UVC d...
  Прочитај повеќе
 • Распоред за емитување во живо на Alibaba за 2021 година

  Распоред за емитување во живо на Alibaba за 2021 година

  Време во живо Главни содржини Домаќини на QR код во живо на Alibaba 14:00 часот, 4 март (CST) Eco Vent Pro Plus Вентилација за заштеда на енергија и PPE производи Производство на Cleanroom Service Tom, Andrew https://activity.ali...
  Прочитај повеќе
 • Добрите и лошите страни: Модуларни наспроти традиционални ѕидови за чистота

  Добрите и лошите страни: Модуларни наспроти традиционални ѕидови за чистота

  Кога станува збор за дизајнирање нова чиста соба, најголемата, а можеби и првата одлука што ќе треба да ја донесете е дали вашата чиста соба ќе биде модуларна или традиционално изградена.Постојат придобивки и ограничувања за секоја од овие опции и може да биде тешко да се одреди ...
  Прочитај повеќе
 • Дали навистина функционираат прочистувачите на воздух?

  Дали навистина функционираат прочистувачите на воздух?

  Можеби сте добиле алергии.Можеби сте добиле премногу притисни известувања за квалитетот на воздухот во вашата област.Можеби сте слушнале дека може да помогне да се спречи ширењето на COVID-19.Без оглед на вашата причина, размислувате да набавите прочистувач на воздух, но длабоко во себе, не можете да не ...
  Прочитај повеќе
 • Водич за зимска заштита на калеми AHU

  Водич за зимска заштита на калеми AHU

  Водата се користи за ладење и загревање на воздухот во калеми за размена на топлина со ребрести цевки речиси од почетокот на греењето и климатизацијата.Замрзнувањето на течноста и резултантното оштетување на серпентина, исто така, постојат исто толку време.Тоа е систематски проблем што ...
  Прочитај повеќе
 • Разликата помеѓу чистотата со позитивен и негативен притисок

  Разликата помеѓу чистотата со позитивен и негативен притисок

  Од 2007 година, Airwoods е посветена на обезбедување сеопфатни решенија за климатизација за различни индустрии.Обезбедуваме и професионално решение за чиста соба.Со внатрешни дизајнери, инженери со полно работно време и посветени проект менаџери, нашиот експерт...
  Прочитај повеќе
 • Основи на FFU и дизајн на системот

  Основи на FFU и дизајн на системот

  Што е единица за филтер за вентилатор?Единицата за филтер за вентилатор или FFU е од суштинско значење за дифузер за ламинарен проток со интегриран вентилатор и мотор.Вентилаторот и моторот се таму за да го надминат статичкиот притисок на внатрешно монтираниот HEPA или ULPA филтер.Ова е корист...
  Прочитај повеќе
 • Каква корист има прехранбената индустрија од чисти соби?

  Каква корист има прехранбената индустрија од чисти соби?

  Здравјето и благосостојбата на милиони луѓе зависи од способноста на производителите и пакувачите да одржуваат безбедна и стерилна средина за време на производството.Ова е причината зошто професионалците во овој сектор се држат до многу построги стандарди од ...
  Прочитај повеќе
 • Airwoods HVAC: Монголија проекти изложба

  Airwoods HVAC: Монголија проекти изложба

  Ервудс успешно реализираше над 30 проекти во Монголија.Вклучувајќи ги и Номин Стејт Стоковната куќа, Трговскиот центар Тугулдур, Меѓународното училиште Хоби, Резиденцијата Скај Гарден и повеќе.Се посветивме на истражувањето и развојот на технологијата...
  Прочитај повеќе
 • Вчитување на контејнери за проектот PCR во Бангладеш

  Вчитување на контејнери за проектот PCR во Бангладеш

  Добро пакување и натоварување на контејнерот е клучот за да се доведе пратката во добра форма кога нашите клиенти ќе ја добијат на другиот крај.За овие проекти за чиста соба во Бангладеш, нашиот проект менаџер Џони Ши остана на лице место за да го надгледува и помага целиот процес на вчитување.Тој ...
  Прочитај повеќе
 • 8 Грешки при инсталирањето на вентилацијата во чистотата мора да се избегнуваат

  8 Грешки при инсталирањето на вентилацијата во чистотата мора да се избегнуваат

  Системот за вентилација е еден од важните фактори во процесот на дизајнирање и изградба на Cleanroom.Процесот на инсталација на системот има директно влијание врз лабораториската средина и работата и одржувањето на опремата за чиста просторија.Вишокот...
  Прочитај повеќе
 • Најчесто поставувани прашања за PCR Labs (Дел Б)

  Најчесто поставувани прашања за PCR Labs (Дел Б)

  Во моментов, поголемиот дел од тековните тестови за Ковид-19 од кои доаѓаат сите извештаи користат PCR.Масовното зголемување на PCR тестовите ја прави PCR лабораторијата жешка тема во индустријата за чиста соба.Во Ервудс, забележуваме и значително зголемување на PCR лабораторија инк...
  Прочитај повеќе
 • Често поставувани прашања за PCR Labs (Дел А)

  Често поставувани прашања за PCR Labs (Дел А)

  Ако развојот на вакцина е долгата игра во борбата против новиот коронавирус, ефективно тестирање е кратка игра бидејќи лекарите и службениците за јавно здравје се обидуваат да ги потиснат разгорувањата на инфекцијата.Со повторно отварање на продавници и сервиси во различни делови од земјата...
  Прочитај повеќе
 • Кои се клучните елементи на дизајнот на чиста соба?

  Кои се клучните елементи на дизајнот на чиста соба?

  Cleanrooms се користат практично во секоја индустрија каде што малите честички можат да го попречат процесот на производство.Со брзиот развој на социјалната економија, особено научните експерименти и високотехнолошкиот производствен процес...
  Прочитај повеќе
 • Како да ги ставите производите за чиста соба во товарен контејнер

  Како да ги ставите производите за чиста соба во товарен контејнер

  Беше јули, клиентот ни го испрати договорот за купување панели и алуминиумски профили за нивните претстојни проекти за канцеларии и простории за замрзнување.За канцеларијата избраа сендвич панел од стаклен магнезиумски материјал, со дебелина од 50мм.Материјалот е исплатлив, оган...
  Прочитај повеќе
 • 2020-2021 HVAC настани

  2020-2021 HVAC настани

  Настаните за климатизација и климатизација се одржуваат на различни локации низ целиот свет за да се поттикнат состаноците на продавачите и клиентите, како и да се прикаже најновата технологија во областа на греење, вентилација, климатизација и ладење.Големиот настан на кој треба да се внимава ...
  Прочитај повеќе
 • Dos and Dont за молекуларно тестирање

  Dos and Dont за молекуларно тестирање

  Методите на молекуларна детекција имаат способност да произведат голем волумен на нуклеинска киселина преку засилување на количините во трагови кои се наоѓаат во примероците.Иако ова е корисно за овозможување чувствително откривање, исто така го воведува и ...
  Прочитај повеќе
 • Совети за дизајнирање канцелариски HVAC систем

  Совети за дизајнирање канцелариски HVAC систем

  Поради пандемијата во светот, луѓето се повеќе се грижат за градењето на квалитетот на воздухот.Свежиот и здрав воздух може да го минимизира ризикот од заболување и вкрстена контаминација на вирусот во многу јавни прилики.Со цел да ви помогнеме да разберете добар систем за свеж воздух...
  Прочитај повеќе
 • Научниците ја повикуваат СЗО да ја разгледа врската помеѓу влажноста и респираторното здравје

  Научниците ја повикуваат СЗО да ја разгледа врската помеѓу влажноста и респираторното здравје

  Новата петиција ја повикува Светската здравствена организација (СЗО) да преземе брза и решителна акција за да воспостави глобално упатство за квалитетот на воздухот во затворените простории, со јасна препорака за минималната долна граница на влажност на воздухот во јавните згради.Овој критичен потег би го намалил т ...
  Прочитај повеќе
 • Кина испрати медицински експерти во Етиопија за борба против коронавирусот

  Кина испрати медицински експерти во Етиопија за борба против коронавирусот

  Кинески медицински експертски тим против епидемијата денеска пристигна во Адис Абеба за да сподели искуство и да ги поддржи напорите на Етиопија да го запре ширењето на СОВИД-19.Тимот опфаќа 12 медицински експерти кои две недели ќе се ангажираат во борбата против ширењето на коронавирусот...
  Прочитај повеќе
 • Дизајн на Cleanroom во 10 лесни чекори

  Дизајн на Cleanroom во 10 лесни чекори

  „Лесно“ можеби не е збор што ви паѓа на ум за дизајнирање на такви чувствителни средини.Сепак, тоа не значи дека не можете да создадете солиден дизајн за чиста соба со решавање на проблемите во логичен редослед.Оваа статија го опфаќа секој клучен чекор, сè до практични специфични за апликации...
  Прочитај повеќе
 • Како да се пазари HVAC за време на пандемија на коронавирус

  Пораките треба да се фокусираат на здравствени мерки, да се избегнуваат премногу ветувачки Додадете маркетинг на листата на нормални деловни одлуки кои стануваат многу покомплицирани како што се зголемува бројот на случаи на коронавирус и реакциите стануваат поинтензивни.Изведувачите треба да одлучат колку да ...
  Прочитај повеќе
 • Водење на клиентите преку квалитетот на воздухот во затворените простории и совети за одржување на IAQ

  Водење на клиентите преку квалитетот на воздухот во затворените простории и совети за одржување на IAQ

  Повеќе од кога било досега, клиентите се грижат за нивниот квалитет на воздухот Бидејќи респираторните болести доминираат во насловите, а луѓето страдаат од астма и алергии, квалитетот на воздухот што го дишеме во нашите домови и внатрешни средини никогаш не бил поважен за потрошувачите...
  Прочитај повеќе
 • Може ли кој било производител да стане производител на хируршки маски?

  Може ли кој било производител да стане производител на хируршки маски?

  Можно е генерички производител, како што е фабрика за облека, да стане производител на маски, но има многу предизвици што треба да се надминат.Тоа исто така не е процес преку ноќ, бидејќи производите мора да бидат одобрени од повеќе тела и организации ...
  Прочитај повеќе
 • ЧПП за изградба на Cleanroom

  ЧПП за изградба на Cleanroom

  Зошто да добиете помош за изградба на чиста соба?Изградбата на чисти простории, слично како и изградбата на нов објект, бара огромен број работници, делови, материјали и размислувања за дизајнот.Добивањето извори на компоненти и надзорот на изградбата за нов објект не е нешто што некогаш би го прифатиле...
  Прочитај повеќе
 • Барање за вентилација во модерната архитектура

  Барање за вентилација во модерната архитектура

  Со континуиран развој на технологијата за вентилација.Луѓето можат да ја контролираат внатрешната средина во зградата и да создадат удобна внатрешна клима.Меѓутоа, во услови на светски недостиг на...
  Прочитај повеќе
 • Airwoods успешно прикажан на BUILDEXPO 2020 година

  Airwoods успешно прикажан на BUILDEXPO 2020 година

  Третиот BUILDEXPO се одржа од 24 до 26 февруари 2020 година во салата Милениум во Адис Абеба, Етиопија.Тоа беше единственото место за набавка на нови производи, услуги и технологија од целиот свет.Амбасадори, трговски делегации и претставници од различни в...
  Прочитај повеќе
 • Добредојдовте на штандот на AIRWOODS на BUILDEXPO 2020

  Добредојдовте на штандот на AIRWOODS на BUILDEXPO 2020

  Ервудс ќе биде на третиот BUILDEXPO од 24 до 26 февруари (пон, вторник, сре), 2020 година на штандот бр.125А, Милениум сала Адис Абеба, Етиопија.На штандот No.125A, без разлика дали сте сопственик, изведувач или консултант, можете да ја најдете оптимизираната опрема за HVAC и чиста соба...
  Прочитај повеќе
 • 4 најчести проблеми со HVAC и како да ги поправите

  4 најчести проблеми со HVAC и како да ги поправите

  Проблемите во функционалноста на вашата машина може да доведат до намалени перформанси и ефикасност и, ако не се открие предолго, може да предизвикаат дури и здравствени проблеми.Во повеќето случаи, причините за овие дефекти се релативно едноставни прашања.Но, за оние кои не се обучени за HVAC...
  Прочитај повеќе
 • Како чилерот, кулата за ладење и единицата за ракување со воздухот работат заедно

  Како чилерот, кулата за ладење и единицата за ракување со воздухот работат заедно

  Како чилерот, кулата за ладење и единицата за управување со воздухот работат заедно за да обезбедат климатизација (HVAC) на зградата.Во оваа статија ќе ја покриеме оваа тема за да ги разбереме основите на централната постројка HVAC.Како работат заедно кулата за ладење на чилерот и AHU Главната компонента на системот...
  Прочитај повеќе
 • Разбирање на обновувањето на енергија во ротирачки разменувачи на топлина

  Разбирање на обновувањето на енергија во ротирачки разменувачи на топлина

  Клучни технички елементи кои влијаат на енергетската ефикасност Разбирање на обновување на енергија во ротирачки разменувачи на топлина- Клучни технички елементи кои влијаат на енергетската ефикасност Системите за обновување на топлина може да се поделат во две категории врз основа на термичките параметри на системот: Системи за обновување на енергијата и...
  Прочитај повеќе
 • AHRI објавува податоци за испорака на опрема за греење и ладење во САД од август 2019 година

  AHRI објавува податоци за испорака на опрема за греење и ладење во САД од август 2019 година

  Грејачи на вода за складирање во станбени простории Испораките во САД на бојлери за складирање на гас за станбени простории за септември 2019 година се зголемија за ,7 проценти, на 330.910 единици, од 328.712 единици испорачани во септември 2018 година. Испораките на електрични бојлери за складирање на вода се зголемија за 3,3 проценти во септември 33, 2019 година. .
  Прочитај повеќе
 • Airwoods договори со Ethiopian Airlines Project Clean Room

  Airwoods договори со Ethiopian Airlines Project Clean Room

  На 18 јуни 2019 година, Airwoods потпиша договор со Ethiopian Airlines Group, за да го договори својот проект за изградба на чиста просторија ISO-8 за работилница за ремонт на боци со кислород на авиони.Airwoods воспоставува партнерски однос со Ethiopian Airlines, тоа целосно го докажува професионалниот и сеопфатен ...
  Прочитај повеќе
 • Пазар на технологија Cleanroom – раст, трендови и прогноза (2019 – 2024) Преглед на пазарот

  Пазар на технологија Cleanroom – раст, трендови и прогноза (2019 – 2024) Преглед на пазарот

  Пазарот на технологија за чиста соба беше проценет на 3,68 милијарди американски долари во 2018 година и се очекува да достигне вредност од 4,8 милијарди американски долари до 2024 година, со CAGR од 5,1% во текот на прогнозираниот период (2019-2024).Има зголемена побарувачка за сертифицирани производи.Различни сертификати за квалитет, како што е ISO чек...
  Прочитај повеќе
 • Чиста соба – Здравствени и безбедносни размислувања за Cleanroom

  Чиста соба – Здравствени и безбедносни размислувања за Cleanroom

  Глобалната стандардизација ја зајакнува модерната индустрија за чисти простории Меѓународниот стандард, ISO 14644, опфаќа широк опсег на технологија за чисти простории и има важност во многу земји.Употребата на технологија за чиста соба ја олеснува контролата над загадувањето во воздухот, но може да преземе и други зарази...
  Прочитај повеќе
 • Како се менува полето HVAC

  Пејзажот на полето HVAC се менува.Тоа е идеја што беше особено очигледна на AHR Expo 2019 година, минатиот јануари во Атланта, и сè уште одекнува неколку месеци подоцна.Менаџерите на објектите сè уште треба да разберат што точно се менува - и како можат да продолжат за да обезбедат нивната градба...
  Прочитај повеќе
 • Упатства за усогласеност од 2018 година – Најголем стандард за заштеда на енергија во историјата

  Упатства за усогласеност од 2018 година – Најголем стандард за заштеда на енергија во историјата

  Новите упатства за усогласеност на Министерството за енергетика на САД (DOE), опишани како „најголем стандард за заштеда на енергија во историјата“, официјално ќе влијаат на комерцијалната индустрија за греење и ладење.Новите стандарди, објавени во 2015 година, треба да стапат на сила на 1 јануари 2018 година и ќе ја променат ...
  Прочитај повеќе
 • Изградба на Airwoods HVAC Oversea Department Нова канцеларија

  Изградба на Airwoods HVAC Oversea Department Нова канцеларија

  Новата канцеларија на Airwoods HVAC се гради во Технолошкиот парк Гуангжу Тијана.Површината на зградата е околу 1000 квадратни метри, вклучувајќи канцелариска сала, три сали за состаноци со мали, средни и големи димензии, канцеларија на генерален директор, сметководство, канцеларија на менаџер, фитнес сала...
  Прочитај повеќе
 • Пазарот за климатизација и климатизација до 20.000 крори РС до 16-та година

  Пазарот за климатизација и климатизација до 20.000 крори РС до 16-та година

  МУМБАИ: Индискиот пазар за греење, вентилација и климатизација (HVAC) се очекува да порасне за 30 проценти до над 20.000 крори во текот на следните две години, главно поради зголемувањето на градежната активност во секторите инфраструктура и недвижности.Секторот HVAC порасна на над 10.000 РС.
  Прочитај повеќе
 • Ние се грижиме за квалитетот на вашата чиста соба, давател на решенија за чиста соба

  Ние се грижиме за квалитетот на вашата чиста соба, давател на решенија за чиста соба

  Проект за изградба на затворен простор за почести на клиентите 3-та фаза - Инспекција на карго и испорака пред одмор во CNY.Панелот треба да се провери квалитетот и да се избрише еден по еден пред да се натрупува.Секој панел е означен за лесна проверка;и уредно да се натрупаат.Проверка на количината и список со детали...
  Прочитај повеќе
 • Ервудс ја доби наградата за најпотенцијален дилер Гри

  Ервудс ја доби наградата за најпотенцијален дилер Гри

  Конференцијата за нови производи за климатизација на Централна Gree 2019 и годишната церемонија на награди за одлични дилери се одржаа на 5 декември 2018 година со тема Gree иновативна технологија, иднина на вештачка интелигенција.Ервудс, како дилер на Gree, учествуваше на оваа церемонија и беше награден со ...
  Прочитај повеќе
 • Пазар на глобална единица за управување со воздух (AHU) 2018 по производители, региони, тип и апликација, прогноза до 2023 година

  Пазар на глобална единица за управување со воздух (AHU) 2018 по производители, региони, тип и апликација, прогноза до 2023 година

  Глобалниот пазар за управување со воздух (AHU) ги разработува целосните детали што ги опфаќаат дефиницијата на производот, типот на производот, клучните компании и апликацијата.Извештајот опфаќа корисни детали кои се категоризирани врз основа на производниот регион на единицата за ракување со воздух (ahu), главните играчи и типот на производот што ќе ги ...
  Прочитај повеќе
 • HVAC R Експо на изложбата BIG 5 Дубаи

  HVAC R Експо на изложбата BIG 5 Дубаи

  Добредојдовте во Посетете го нашиот штанд на HVAC R Expo на BIG 5 Exhibition Дубаи Барате најнови производи за климатизација и вентилација кои одговараат на вашите проекти?Дојдете да го запознаете AIRWOODS&HOLTOP на HVAC&R Expo на изложбата BIG5, Дубаи.Штанд BR.Z4E138;Време: 26 до 29 ноември 2018 година;А...
  Прочитај повеќе
 • Vocs Treatment – ​​Признат како високотехнолошки претпријатија

  Vocs Treatment – ​​Признат како високотехнолошки претпријатија

  Airwoods – HOLTOP Environmental Protection Пионер во заштитата на животната средина на индустријата за сепаратори на литиумски батерии Airwoods – Beijing Holtop Environmental Protection Technology Co., Ltd. е сертифициран како високотехнолошки претпријатие.Тоа вклучува во областа на заштитата на животната средина и ресурсите р...
  Прочитај повеќе
 • Сертификација на производ HVAC CRAA доделена на HOLTOP AHU

  Сертификација на производ HVAC CRAA доделена на HOLTOP AHU

  Сертификацијата на производот CRAA, HVAC беше доделена на нашата единица за управување со воздух од компактен тип AHU.Издаден е од кинеската асоцијација на индустријата за ладење и климатизација преку строго тестирање на квалитетот и перформансите на производот.Сертификацијата CRAA е објективна, правична и авторитативна проценка...
  Прочитај повеќе
 • Компании за HVAC Кина Саем за ладење HVAC&R CRH2018

  Компании за HVAC Кина Саем за ладење HVAC&R CRH2018

  Дваесет и деветтиот Саем за ладење во Кина се одржа во Пекинг од 9 до 11 април 2018 година. Компаниите за климатизација на Airwoods присуствуваа на саемот со прикажување на најновите производи за вентилација за обновување на топлинска енергија во станбени услови усогласени со ErP2018, најновите развиени вентилатори за свеж воздух без канал, единици за ракување со воздух. ..
  Прочитај повеќе
 • Airwoods HVAC Systems решение за оптимизирање на удобноста за квалитет на воздухот во затворените простории

  Airwoods HVAC Systems решение за оптимизирање на удобноста за квалитет на воздухот во затворените простории

  Airwoods секогаш се труди најдобро да понуди оптимизирано HVAC решение за регулирање на внатрешните средини за удобност.Квалитетот на воздухот во затворените простории е толку важно прашање што грижата за луѓето.Внатрешната средина е два до пет пати поотровна од надворешната средина, според американската организација за заштита на животната средина...
  Прочитај повеќе
 • Воспоставен е нов изложбен салон за HVAC Products

  Воспоставен е нов изложбен салон за HVAC Products

  Добри вести!Во јули 2017 година, нашиот нов изложбен салон беше формиран и отворен за јавноста.Таму се изложени HVAC производи (Heating Ventilation Air Condition): комерцијална климатизација, индустриска централна климатизација, разменувачи на топлина од воздух-воздух, ротирачко тркало за топлина, заштита на животната средина vocs ...
  Прочитај повеќе

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Оставете ја вашата порака