• Cleanroom Aluminium Profile
 • Horizontal Flow Clean Bench

  Хоризонтална клупа за чистење на проток

  Хоризонтална клупа за чистење на проток
 • Electronic Lock Pass Boxes

  Електронски кутии за заклучување со заклучување

  Електронски кутии за заклучување со заклучување
 • Mouth Glass Wool Sandwich Panels

  Сендвич панели од стаклена волна во уста

  Сендвич панели од стаклена волна во уста
 • Air Shower

  Воздушен туш

  Пред операторот да влезе во чистата просторија, се користи чист воздух за да се разнесе лепилото од честички прашина на површината на неговата облека, со цел да се спречи прашината од воздушниот туш и ефективно да се намалат трошоците за работа на просторијата за прочистување. Со имплементација на вентилаторот со двојно заклучување, со помош на фото-електрично набудување, е дозволено да се прилагоди времето за туш со воздух, да се влезе во автоматското вклучување. Може да се користи единечна единица, или повеќе единици може да се соберат за поврзување со ...
 • Rabbet Type Glass Magnesium Laminboard

  Стакло магнезиумска ламиница од типот на рабет

  Тип на зајак Ламинска плоча од магнезиум од стакло. Ефективна ширина: 1150мм Дебелина: 50мм - 150мм (според барањата на клиентите) Должина: Изработена е според потребата на крајните корисници и побарувањата на проектот. Основен материјал: Стаклено магнезиумско шупливо јадро, стаклена магнезиумска камена волна, стаклена магнезиумска пена, стаклена магнезиумска алуминиумска саќе, стаклена магнезиумска хартиена саќе. Структура на ерекција и примена: Заеднички зајак. Широко се користи во: Внатрешни и надворешни плочи за прочистување на фабрички градежни ...
 • Medical Airtight Door for Operating Room

  Медицинска херметичка врата за операциона сала

  Карактеристика Оваа серија на дизајн на вратите е во согласност со дизајнот на GMP и безбедносните барања. Тоа е обична автоматска врата и дизајн за болничка операциона сала, област на болничко одделение, градинка. Изберете DC-мотор без четки со висока ефикасност со мала големина, голема моќност, низок шум и долг век на траење. Високо квалитетна заптивка за заптивање е вметната околу листот на вратата, близу до ракавот на вратата кога е затворен, со добра затегнатост на воздухот. Тип опција Вид на избор Сендвич панел Занаетчиска табла Wallидна врата Дебелина на Wallидот (мм) ...
 • Tongue and Groove Type Hollow Core MGO Board

  Јазик и жлеб Тип шуплив јадро МГО табла

  Површината е со висок степен на полиестер, PVDF полиестер и флуорозинска боја. Лим од метал може да се користи поцинкуван лим, лист од не'рѓосувачки челик # 304, лим од алуминиум-магнезиум-манаган и алуминиумска легура. Значи, има добра антикорозивна, кисело-отпорна, анти-кремаста, термостабилност и отпорност на стареење. Основните материјали се отпорни на пламен од А-класа (освен саќе од хартија). Нема топење при горење ниту капе распаѓање на висока температура. Како прв избор на производи о ...
 • Vertical Flow Clean Bench

  Чиста клупа за вертикален проток

  Вертикалната клупа за чистење на воздухот ја прифаќа формата на проток на воздух во принципот на прочистување на вертикалниот еднонасочен проток, кој ги интегрира центрифугалниот вентилатор со низок шум, случајот со статички притисок и филтерот за висока ефикасност во една единица структура. Овој производ може да ја усвои клупата за одвојување за да го намали влијанието со вибрации. Тоа е еден вид опрема за прочистување на воздухот што обезбедува посилна разноврсност за локално високо-чисто опкружување. Употребата на овој производ може да ги подобри условите на процесот ...
 • Laminar Pass-box

  Ламинарна прозорец

  Ламинарната прозорец се користи за прилики на ограничување на контролата на чистотата, како што се Центар за превенција на заболувања, био-фармацевтски производи, научно-истражувачка институција. Тоа е уред за раздвојување за да се спречи вкрстено загадување на воздухот помеѓу чистите простории. Принцип на работа: секогаш кога вратата на понизок чиста просторија е отворена, прозорецот ќе снабдува ламинарен проток и ќе ги филтрира честичките од воздухот од работниот простор со вентилатор и ХЕПА, за да се осигура дека воздухот на чиста просторија од повисок степен е не ко ...
 • Negative Pressure Weighing Booth

  Кабина за мерење на негативен притисок

  Кабина за мерење на негативен притисок е локална чиста опрема, која главно се применува во фармацевтско мерење и под-пакување, за да се спречи ширење или подигање на медицински прав, за да се избегне штета при вдишување за човечкото тело и да се избегне вкрстена контаминација помеѓу работниот простор и Чиста соба. Принцип на работа: филтрирани честички што се пренесуваат преку воздухот од воздухот на работниот простор со вентилатор, филтер за примарна ефикасност, филтер за средна ефикасност и HEPA, кабина за мерење негативен притисок снабдува вертикална ...
 • All Steel Laboratory Bench

  Сите челични лабораториски клупи

  Телото на кабинетот на целата челична лабораториска клупа е прецизно изработено со квалитетни ладно-валани челични лимови низ низа сложени процеси на стрижење, виткање, заварување, притискање и палење и преку третман на отпорност на корозија на епоксидна прашина. Водоотпорен е, бактериостатски и лесен за чистење.
123 Следно> >> Страна 1/3