Се фокусираме на иновативни решенија за квалитетот на воздухот во затворените простории

AIRWOODS е водечки глобален снабдувач на иновативни енергетски ефикасни производи за греење, вентилација и климатизација (HVAC) и комплетни решенија за HVAC на комерцијалните и индустриските пазари.Нашата посветеност е да им обезбедиме на нашите клиенти најквалитетни услуги и производи по пристапни цени.

 • +

  Години искуство

 • +

  Искусни техничари

 • +

  Услужени земји

 • +

  Годишен комплетен проект

logocouner_bg

Решенија по индустрија

Нашата посветеност е да им обезбедиме на нашите клиенти најквалитетни услуги и производи по пристапни цени.

Истакнати производи

Истакнете

 • Holtop носи повеќе производи за вашата удобна и здрава животна средина

  Дали е вистина дека понекогаш се чувствувате толку нерасположени или вознемирени, но не знаете зошто.Можеби тоа е само затоа што не дишете на свеж воздух.Свежиот воздух е од суштинско значење за нашата благосостојба и целокупното здравје.Тоа е природен ресурс кој е ...

 • Ервудс дебитира на саемот во Кантон, привлекувајќи внимание од медиумите и купувачите

  133. Кинески саем за увоз и извоз (Кантонски саем) беше отворен на 15-ти април со рекорден успех.Настанот привлече 370.000 посетители на првиот ден, бидејќи овогодинешниот саем означува целосен рестарт по тригодишна пауза поради ...

 • ДАЛИ ИМАТЕ ЛОША ВЕНТИЛАЦИЈА НА ДОМОТ?(9 НАЧИНИ ЗА ПРОВЕРУВАЊЕ)

  Правилната вентилација е од суштинско значење за да се обезбеди добар квалитет на воздухот дома.Со текот на времето, вентилацијата на домот се влошува поради неколку фактори, како што се структурни оштетувања во куќата и лошо одржување на уредите за климатизација.За среќа, постојат неколку начини да се провери дали има...

 • ЈАКНИ ДОКАЗИ ДЕКА СОВИД-19 Е СЕЗОНСКА ИНФЕКЦИЈА - И НИ Е ПОТРЕБНА „ХИГИЕНА ВО ВОЗДУХОТ“

  Една нова студија предводена од Институтот за глобално здравје во Барселона (ISGlobal), институција поддржана од Фондацијата „la Caixa“, обезбедува цврсти докази дека СОВИД-19 е сезонска инфекција поврзана со ниски температури и влажност, слично како сезонскиот грип.Резултатите, ...

 • КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ: КАКО ЗНАЕМЕ ДЕКА СЕ СЛУЧУВА И ПРЕДИЗВИКУВААТ ОД ЛУЃЕТО?

  Научниците и политичарите велат дека се соочуваме со планетарна криза поради климатските промени.Но, кои се доказите за глобалното затоплување и како знаеме дека е предизвикано од луѓето?Како знаеме дека светот станува потопол?Нашата планета забрзано се загрева...

 • КЛИМАТИРАЊЕ И ОДГОВОР НА ТОПЛИНСКИ УДАР/ТОПЛИНСКИ ШОК

  Во текот на последната недела од јуни годинава околу 15.000 луѓе во Јапонија со амбулантни возила се превезени во медицинските установи поради топлотен удар.Седум смртни случаи се случиле, а 516 пациенти биле тешко болни.Повеќето делови од Европа исто така доживеаја невообичаено високи температури...

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
Оставете ја вашата порака