Систем за третман на вок

Иновативноста, одличната и сигурноста се основните вредности на нашиот бизнис. Овие принципи денес се повеќе од кога и да е основа на нашиот успех како меѓународно активна компанија од средна големина за системот за третман на вок,Систем за вентилатор на рекуператор , Добавувач на асептична чиста соба , Фабрика за управување со променлива брзина на воздухот, Како искусна група, ние исто така прифаќаме нарачки направени по нарачка. Главната намера на нашата фирма е да создаде задоволувачка меморија за сите потрошувачи и да воспостави долгорочна конекција за мали и мали бизниси. Ние нормално размислуваме и практикуваме да одговараме на промена на околностите и растеме. Нашата цел е да постигнеме побогат ум и тело плус живеалиште за Системот за третман на гласови. Нашиот стручен инженерски тим генерално ќе биде подготвен да ви служи за консултации и повратни информации. Ние исто така можеме да ви дадеме бесплатни примероци за да ги исполниме вашите барања. Најверојатно ќе се направат најдобри напори за да ви се обезбеди најдобра услуга и стока. Кога сте заинтересирани за нашата деловна активност и предмети, проверете дали зборувате со нас испраќајќи ни е-пошта или повикајте ни брзо. Во обид да ја дознаете нашата стока и дополнителна компанија, може да дојдете во нашата фабрика за да ги прегледате. Ние генерално ќе им посакаме добредојде на гостите од целиот свет во нашите деловни активности за да создадеме деловни односи со нас. Бидете сигурни дека ќе се чувствувате без трошоци, да разговарате со нас за мал бизнис и веруваме дека ќе го споделиме најдоброто искуство за трговија со сите наши трговци.


 • Chinese Professional Iso Clean Room Design -
 Vertical Flow Clean Bench – Airwoods

  Кинески професионален дизајн за чиста соба со изолирање - клупа за чистење на вертикален проток - воздушни дрва

  Вертикалната клупа за чистење на воздухот ја прифаќа формата на проток на воздух во принципот на прочистување на вертикалниот еднонасочен проток, кој ги интегрира центрифугалниот вентилатор со низок шум, случајот со статички притисок и филтерот за висока ефикасност во една единица структура. Овој производ може да ја усвои клупата за одвојување за да го намали влијанието со вибрации. Тоа е еден вид опрема за прочистување на воздухот што обезбедува посилна разноврсност за локално високо-чисто опкружување. Употребата на овој производ може да ги подобри условите на процесот ...
 • Super Purchasing for Ahu System Manufacturer -
 Air Shower – Airwoods

  Супер набавка за производителот на системот Аху - Туш за воздух - Ервузи

  Пред операторот да влезе во чистата просторија, се користи чист воздух за да се разнесе лепилото од честички прашина на површината на неговата облека, со цел да се спречи прашината од воздушниот туш и ефективно да се намалат трошоците за работа на просторијата за прочистување. Со имплементација на вентилаторот со двојно заклучување, со помош на фото-електрично набудување, е дозволено да се прилагоди времето за туш со воздух, да се влезе во автоматското вклучување. Може да се користи единечна единица, или повеќе единици може да се соберат за поврзување со ...
 • Reasonable price Industrial Clean Room Design -
 2MM Self Leveling Epoxy Floor Paint – Airwoods

  Разумна цена Дизајн на индустриска чиста просторија - 2мм самоизрамнувачка боја на епоксидна подна површина - воздушни дрва

  JD-2000 е двокомпонентна епоксидна подна боја без растворувачи. Убав изглед, отпорен на прашина и корозија и лесен за чистење. Системот на подови може добро да се поврзе со цврстата основа и има добра отпорност на абење и абење. Во меѓувреме, има одредена цврстина, кршливост и може да издржи одредена тежина. Јачината на притисок и отпорноста на удар е исто така одлична. Каде да се користи: Главно се користи за области без прашина и не-бактерии, како што се фабрика за храна, фармацевтски фабрики ...
 • 2020 New Style Clean Room Equipment Service -
 Steel-Wood Laboratory Bench – Airwoods

  Услуга за опрема за чиста соба во нов стил во 2020 година - Лабораториска клупа од челик-дрво - воздушни дрва

  Лабораториска клупа од челично дрво Ц-рамката или H-рамката користат челични шипки 40x60x1,5 mm, со споеви поврзани со приклучни делови интегрално притиснати формирани со ладно валани челични плочи. Има добра носивост, силна независност и леснотија на одржување кога се користи за закачување дрвен ормар.
 • China Gold Supplier for Class 1 Clean Room Design -
 Laboratory Storage Cabinet – Airwoods

  Добавувач на злато во Кина за дизајн на чиста соба од класа 1 - Орман за лабораториски простории - Дрва на воздухот

  Лабораториски ормар за складирање Според различни барања и цели, AIRWOODS снабдува различни видови серии на лабораториски простории за складирање, вклучувајќи кабинет за реагенси (кабинет за лекови), кабинет за прибор, кабинет за цилиндри за воздух, шкафче, ормар за примерок и ормар за пополнување, итн. во сите челични типови, алуминиумски и дрвени типови и дрвени типови, итн., според материјалите, со опционален уред за влечење воздух.
 • Wholesale Building A Clean Room -
 Negative Pressure Weighing Booth – Airwoods

  Продажба на големо на чиста просторија - Кабина за мерење негативен притисок - Ервузи

  Кабина за мерење на негативен притисок е локална чиста опрема, која главно се применува во фармацевтско мерење и под-пакување, за да се спречи ширење или подигање на медицински прав, за да се избегне штета при вдишување за човечкото тело и да се избегне вкрстена контаминација помеѓу работниот простор и Чиста соба. Принцип на работа: филтрирани честички што се пренесуваат преку воздухот од воздухот на работниот простор со вентилатор, филтер за примарна ефикасност, филтер за средна ефикасност и HEPA, кабина за мерење негативен притисок снабдува вертикална ...
 • Manufacturer for Iso Cleanroom Design -
 Rabbet Type Glass Magnesium Laminboard – Airwoods

  Производител за дизајн на Iso Cleanroom - стакло магнезиумска ламиница од типот на зајак - воздушни дрва

  Тип на зајак Ламинска плоча од магнезиум од стакло. Ефективна ширина: 1150мм Дебелина: 50мм - 150мм (според барањата на клиентите) Должина: Изработена е според потребата на крајните корисници и побарувањата на проектот. Основен материјал: Стаклено магнезиумско шупливо јадро, стаклена магнезиумска камена волна, стаклена магнезиумска пена, стаклена магнезиумска алуминиумска саќе, стаклена магнезиумска хартиена саќе. Структура на ерекција и примена: Заеднички зајак. Широко се користи во: Внатрешни и надворешни плочи за прочистување на фабрички градежни ...
 • China New Product Clean Room Electronics Service -
 Mouth Glass Wool Sandwich Panels – Airwoods

  Кина Нов производ Електроника услуга за чиста соба - панели за сендвич со волна од уста - воздушни дрва

  Име на производот: сендвич панели од стаклена волна со уста Вовед на производ: Детали: состанок на сендвич одбор со изолација од стаклена волна Ефективна ширина: 950 мм - 1150 мм Дебелина: дебелина од 50 мм - 150 мм (според барањата на клиентот) Должина: според потребите на корисникот и проектни барања и производство на размери Основен материјал: стаклена волна Инсталација на конструкции и УПОТРЕБА: шевови на уста на претпријатието Сендвич панели за чиста соба од уста волна широко користени во: барање на огноотпорност на ...
 • Factory For Treated Fresh Air Unit -
 Rapid Rolling Door – Airwoods

  Фабрика за третирана единица за свеж воздух - врата за брзо движење - воздушни дрва

  Вратата за брзо тркалање е изолациона врата без бариери што може брзо да се преврти нагоре или надолу со брзина од над 0,6m / s, чија главна функција е брза изолација за да се гарантира квалитетот на воздухот на ниво без прашина. Широко се користи во области како што се храна, хемикалии, текстил, електронски, супермаркет, ладење, логистика, складирање и сл. Карактеристика на моторната моќност: Сопирачки мотор, 0,55-1,5kW, 220V / 380V AC напојување Контролен систем: Микро- компјутерски фреквентен прилагодлив контролер Напон на контролорот: Безбеден l ...
 • Factory Price For Clean Room Food Processing Supplier -
 Double Insulating Glass Window – Airwoods

  Фабричка цена за снабдувач за преработка на храна во чиста просторија - Двоен изолационен стаклен прозорец - Воздушни дрва

  Карактеристика: Десикантот ја впива водената пареа во сендвич со шупливо стакло, може да спречи стаклото да има магла од температурната разлика помеѓу внатрешно и надворешно (традиционалното единечно стакло има магла од температурата различна помеѓу внатрешната и надворешната), одржувајте го стаклото чисто и посветло , за да бидете сигурни во про transparentирната изведба на прозорецот. Одговара за чиста соба, болница, фармацевтска фабрика, лабораторија, фабрика за електроника, итн. Технички упатства: Стандардна големина (мм) 1180 × 1000 1 ...
 • Manufacturing Companies for Heat Reclaim Ventilation System -
 Air Shower – Airwoods

  Производствени компании за систем за вентилација на поврат на топлина - туш во воздух - воздушни дрва

  Пред операторот да влезе во чистата просторија, се користи чист воздух за да се разнесе лепилото од честички прашина на површината на неговата облека, со цел да се спречи прашината од воздушниот туш и ефективно да се намалат трошоците за работа на просторијата за прочистување. Со имплементација на вентилаторот со двојно заклучување, со помош на фото-електрично набудување, е дозволено да се прилагоди времето за туш со воздух, да се влезе во автоматското вклучување. Може да се користи единечна единица, или повеќе единици може да се соберат за поврзување со ...