Вентилатор за обновување на топлината со енергија на топлинска пумпа со вертикален тип

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

  • Вграден систем за топлинска пумпа за да се постигне повеќекратно враќање на енергијата и поголема ефикасност;
  • Може да работи како свеж климатик во сезоната на трансакции, добар партнер со системот за климатизација;
  • Константна контрола на температурата и влажноста на свеж воздух, со контрола на концентрација на СО2, штетен гас и прочистување на ПМ2,5 за да се направи свеж воздух поудобен и поздрав.

Карактеристика на вертикален вентилатор за обновување на топлината со енергија на топлинска пумпа:

heat pump heat recovery  ventilation heat pump heat recovery  ventilation

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја