p

Кутија за дезинфекција на свеж воздух за HVAC систем

Краток опис:

Карактеристики на системот за кутии за дезинфекција на свеж воздух
(1) Ефикасна инактивација
Убијте го вирусот во воздухот за кратко време, значително намалувајќи ја можноста за пренесување на вирусот.
(2) Целосна иницијатива
Се создаваат различни јони за прочистување и се емитуваат на целиот простор, а активно се распаѓаат разни штетни загадувачи, што е ефикасно и сеопфатно.
(3) Нула загадување
Без секундарно загадување и нула бучава.
(4) Сигурен и удобен
(5) Висок квалитет, удобна инсталација и одржување
Апликација: станбена куќа, мала канцеларија, градинка, училиште и други места.


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Опис на производот

Квалитетот на воздухот во зградата игра клучна улога во нашето општо добро како заради времето поминато во затворен простор (~ 90%), така и за можноста зградите да влијаат позитивно или негативно на нашето конгнитирање, здравјето, продуктивноста и квалитетот на спиењето, свеж воздух е најважниот фактор што го создава квалитетот на воздухот во зградата.

Во 2020 година, поради епидемијата на Ковид-19 ширум светот, луѓето се повеќе се грижат за квалитетот на свеж воздух. За тоа, развивме нов производ со УВЦ светло и медицински фотокаталитички филтер за уништување на микробите / бактериите на свеж воздух, со што ќе им донесеме свеж и здрав воздух на луѓето во затворено, што се користи во училиштата, канцелариите, болниците, кина, ресторан и сл.

Карактеристики на овој систем
(1) Ефикасна инактивација
Убијте го вирусот во воздухот за кратко време, значително намалувајќи ја можноста за пренесување на вирусот.
(2) Целосна иницијатива
Се создаваат различни јони за прочистување и се емитуваат на целиот простор, а активно се распаѓаат разни штетни загадувачи, што е ефикасно и сеопфатно.
(3) Нула загадување
Без секундарно загадување и нула бучава.
(4) Сигурен и удобен
(5) Висок квалитет, удобна инсталација и одржување
Апликација: станбена куќа, мала канцеларија, градинка, училиште и други места.
Како работи кутијата за дезинфекција на свеж воздух
* Стандардно совпаѓање на моделот со стандарден производ ERV
* Прилагодено совпаѓање на моделот со канали FCU & AHU

Стандардна кутија за дезинфекција на свеж воздух

sterilization-box-3

sterilization-box

Кутија за дезинфекција на шематски стандард за цевки
sterilization-box-5

air-disinfection-for-ahu

Извештај за ефикасност на гермициди

air-disinfection-report

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја