Клима уред спакуван на покривот

Краток опис:

Клима уред спакуван на покривот го усвојува водечкиот во индустријата R410A компресор за лизгање со стабилни работни перформанси, единицата за пакување може да се примени во различни области, како што се железнички транспорт, индустриски постројки, итн. минимален шум во затворен простор и ниски трошоци за инсталација.


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Преглед на производот:

Холтоп спакуван клима уред е со средна големина AC опрема што ги комбинира функциите на HVAC (ладење, греење и вентилација на воздухот итн.) И ги содржи сите компоненти на компресорот, испарувачот, кондензаторот и вентилите итн. во една единица.Клима уредите спакувани на покривот холтоп обично се инсталираат на покривната палуба во комерцијални апликации.

Еко-пријателски:Еколошко средство за ладење од типот R410A, помал волумен на вбризгување на разладно средство.

Стабилен и сигурен:Компресорот е направен од материјали отпорни на топлина, увоз на резервни делови од светски брендови, силна структура и сигурни перформанси.

Спакуван и компактен дизајн:Интегриран со внатрешна и надворешна единица за да се намали инвестицијата на проектот, да се скрати периодот на инсталација, да се заштеди простор за инсталација и лесно одржување во секојдневното работење.

Опис на производот:

Единица на покривот Опис на производот

Карактеристики на производот:

1. Поедноставување на системот, помали инвестиции:

Клима уред спакуван на покрив на холтоп не бара ниту систем за ладна ниту за ладење вода, што може да ги заштеди трошоците за циркулациона пумпа, кулата за ладење и друга релевантна опрема за овој систем, со што во голема мера ќе ги намали вкупните трошоци за инвестирање и одржување на системот HVAC .

2. Компактен дизајн, лесна и флексибилна инсталација, низок отпечаток

AC на покривот за згради

Барањето на корисникот за инсталација е целосно разгледано.Единицата е усвоен концепт на компактен дизајн кој се интегрира со внатрешните единици и надворешните кондензаторски единици, така што нема дополнително поврзување на цевките за ладење и работи за заварување на локацијата, и е безбеден и лесен за испорака и инсталација.

Спакуваниот клима уред на покривот на покривот може да се постави на отворено на земја или на покривната палуба, без потребна машинска просторија или внатрешен простор за сместување на единицата на пакетот.

Потребни се само неколку работи за кабли за напојување, контролни жици, канализација пред работата на системот

3. Отпорност на корозија, Аклиматизација на одлични временски услови

Структурните компоненти на единицата се обложени со прав за антикорозија.Термоизолирана рамка со висока јачина, сендвич панел со PU со двојна обвивка и дизајн на структура отпорна на временски услови, особено за надворешна инсталација, што сето тоа обезбедува нејзина одлична адаптација на различни климатски услови во различни области.

4. Операција со широк температурен опсег

зимски и летен АС

Режимот на ладење може да работи со висока температура на околината до 43°C, а исто така достапен кога е само 15°C, за да се задоволи специјалната побарувачка за ладење во некои одредени апликации.Греењето е достапно дури и надворешната температура е ниска до -10°C.

5. Прилагодување за проектот

Спецификациите и функционалните делови за климатизери спакувани на покривот на покривот може да бидат дизајнирани и произведени според специфичен проект.На пример, висок надворешен притисок е достапен за вентилација со канали на долги растојанија за да се гарантира доволно воздух во секоја аголна просторија;опционалните делови би можеле да бидат опремени за да ги задоволат барањата на клиентот и да создадат идеални услови за внатрешна клима.

Параметар на производот:

параметар

Видеа со производи:


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
    Оставете ја вашата порака